Media społecznościowe w Polsce – dane i statystyki za 2020

social media w polsce

WeAreSocial oraz Hootsuite przygotowało ponownie bardzo szczegółowy raport na temat mediów społecznościowych Polsce i na świecie. Jest to niezwykle interesujące źródło wiedzy o aktualnej sytuacji social media w naszym kraju i popularności poszczególnych platform. W artykule zebraliśmy najciekawsze informacje z tego raportu, które pokazują trendy oraz aktualne liczby związane z użytkownikami mediów społecznościowych w ubiegłym roku.

Dane analityczne - internet w polsce

Według raportu dostęp do internetu ma ponad 30 milionów Polaków, czyli 81% całej populacji. Z mediów społecznościowych natomiast korzysta 19 milionów naszych rodaków, co sprawia, że co drugi Polak w 2020 korzystał z social media. Obecna sytuacja, czyli kwarantanna i spędzany okres w domu spowodował, że na przestrzeni 8 miesięcy, ilość osób korzystających z mediów społecznościowych w naszym kraju wzrosła o 8%.

Z raportu dowiadujemy się również, że wśród korzystających z mediów społecznościowych przeważają kobiety – aż 52% do 48% mężczyzn, a średni wiek to 31 lat.

Najczęściej używane platformy Social Media

Najczęściej używane platformy social media

W czołówce bez zmian. Najczęściej używaną platformą społecznościową jest Youtube z 92% udziałem. Drugie miejsce zajmuje Facebook z minimalnie mniejszym udziałem na poziomie 89%.

Z Instagrama korzysta 55% Polaków, jednak nie jest to zaskoczenie ze względu na charakterystykę portalu, który bazuje głównie na treściach graficznych. Twitter w naszym kraju wygląda nadal słabo – jedynie 35%.

Bardzo słaby wynik zanotowała platforma TikTok o której w ostatnim czasie sporo się mówi pod kątem działań marketingowych. W Polsce przegrywa on z portalem Nasza Klasa czy też zagranicznym Redditem, więc widać, że na ten moment jest to jeszcze dość niszowa platforma.

Jak spędzamy czas w Internecie

Jak spędzamy czas

Raport dostarcza nam również informacji jak spędzamy czas w internecie. Zdecydowanie najwięcej czasu przeznaczamy na surfowanie po internecie, na drugim miejscu jest telewizja. Media społecznościowe znajdują się na 3 miejscu i średnio Polak spędza 2 godzinny dziennie na portalach social media.

 

One thought on “Media społecznościowe w Polsce – dane i statystyki za 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *