Jak zainstalować Google Analytics Universal na stronie? Poradnik

instalacja google analytics universal

Praktyczny poradnik ze screenami instalacji Google Analytics Universal na stronie. Jeśli masz jakieś pytania, zadaj je w komentarzu!

Krok 1 – Założ konto Google lub użyj gotowego

Jeśli posiadasz już konto Google na którym chcesz podpiąć analitykę dla swojej strony to możesz przejść do kroku 2. Natomiast jeśli nie, to musisz założyć nowe konto tutaj – https://accounts.google.com/SignUp?continue=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F%3Fgws_rd%3Dssl&hl=pl

Krok 2 – Użyj swojego konta Google by zainstalować Google Analytics

Przejdź na postronę https://marketingplatform.google.com/about/analytics/ i kliknij w prawym górnym rogu button „Sing in to Analytics”

sign in

i w następnym kroku wybierz button „Rejestracja”

rejestracja w google analytics

Krok 3 – Konfiguracja konta

Następnie przechodzimy już do formularza konfiguracyjnego Twojego konta. W pierwszym etapie musisz podać nazwę konta – sugerujemy, aby była to nazwa domeny.

zakładanie konta google analytics

Krok 4 – Konfiguracja usługi

W następnym kroku uzupełnij ponownie nazwę domeny oraz ustaw kraj, czas oraz walutę.

konfiguracja usługi google analytics

Następnie kliknij „Pokaż opcje zaawansowane” i zaznacz „Utwórz usługę Universal Analytics”. Następnie wybierz opcję „Utwórz tylko usługę Universal Analytics”. Poradnik jak zainstalować Google Analytics 4 znajdziesz w tym wpisie.

usługa analytics universal

Krok 5 – Uzupełniamy informacje o Twojej firmie

Jak niżej i klikamy „Utwórz”.

informacje o twojej firmie

Krok 6 – Instalacja kodu

Zostajemy automatycznie przeniesieni na podstronę na której znajdziemy kod instalacyjny.

Globalny tag witryny (gtag.js)
To jest kod śledzenia globalnego tagu witryny (gtag.js) dla tej usługi. Skopiuj ten kod i wklej na samym początku w elemencie <HEAD> na każdej stronie, którą chcesz śledzić.

kod instalacyjny

Kopiujemy ten kod do schowka i wklejamy do pliku szablonu (zazwyczaj head.php). Jeśli mamy z tym problemy, najlepiej przekazać ten kod do wdrożenia webmasterowi.

Krok 7 – Weryfikacja instalacji

Po umieszczeniu kodu, możemy zweryfikować instalację przechodząc do sekcji „Czas rzeczywisty” i „Przegląd”. Jeśli kod został poprawnie wgrany to wszyscy aktywni użytkownicy na stronie będą tutaj zliczani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *