Aktualizacja sklepu z Magento 1 do Magento 2. Porady

migracja magento

30 czerwca tego roku zakończyło się wsparcie dla Magento 1, dlatego wszystkie sklepy zbudowane na tej wersji oprogramowania mogą być podatne na liczne zagrożenia. Sklep na Magento 1 po upływie tej daty wiąże się z ogromnym ryzykiem i brakiem oficjalnego rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem. Recepta na to jest oczywista: migracja do Magento 2. Poniżej znajdziesz kilka rzeczy dotyczących migracji, o których musisz wiedzieć.

Jak przygotować się do migracji?

Migracja całej witryny może znacząco wpłynąć na ruch w witrynie ze względu na zmiany w jej parametrach. Zanim rozpoczniesz migrację warto pod uwagę wziąć kilka rzeczy, jak np. zarządzanie swoimi danymi. Nie ma sensu przenosić nieistotnych danych biznesowych do sklepu na Magento 2, dlatego wskazane jest filtrowanie nieaktualnych i nieistotnych informacji. Przejrzyj też witrynę przed rozpoczęciem aktualizacji, co pozwoli poprawić wydajność i określić wymagania dla programistów i designerów. Zawsze istnieje pewne ryzyko utraty danych podczas uaktualniania sklepu, dlatego bezpieczniej jest powielić istniejącą witrynę.

Jak przebiega migracja?

Zgodnie z oficjalną dokumentacją Magento, proces migracji dzieli się na cztery etapy, a pierwszy z nich to migracja motywów. Nie ma możliwości przeniesienia szablonu z Magento 1 do Magento 2, dlatego należy stworzyć własny, dostosować obecny pod nową technologię lub zainstalować wybrany z Magento Marketplace. Kolejny krok to migracja rozszerzeń, które podobnie jak poprzednio – nie będą kompatybilne z Magento 2. W tym celu musisz stworzyć je od początku lub znaleźć gotowe rozwiązania na oficjalnym sklepie Magento. Krok numer trzy to migracja dedykowanych rozwiązań, ponieważ prawdopodobieństwo, że Twój sklep nie będzie działać na niestandardowym kodzie jest bardzo duże, dlatego pamiętaj, by przenieść i dostosować cały kod do Magento 2. Ostatnim etapem migracji jest migracja danych i obejmuje przeniesienie danych klientów, zamówień, produktów itd. W tym kroku możesz wykorzystać Magento 2 Data Migration Tool, co usprawni proces migracji baz danych z Magento 1 i uczyni bazę kompatybilną z nową strukturą.

Więcej na temat poszczególnych etapów migracji Magento znajdziesz na https://smartbees.pl/uslugi/magento/migracja-magento-1-do-magento-2.

Zalety migracji do Magento 2

Fakt, proces jest czasochłonny, jednak nowa wersja to szereg korzyści. Jakich? Magento 2 to przede wszystkim lepsza wydajność, co zwiększy szybkość wykonywania zapytań, a tym samym zwiększy się ilość przyjmowanych zamówień. Nowsza wersja to również wzrost bezpieczeństwa i jeszcze większa ochrona kupujących. Sklep na Magento 2 zapewnia ulepszony proces płatności, dlatego wszelkie etapy są znacznie szybsze i wygodniejsze. Oprócz tego, platforma udostępnia kilka opcji płatności oraz umożliwia utworzenie własnych modułów z łatwą integracją z dowolną platformą kasową.

Droga migracji z Magento 1 do nowszej wersji nie będzie łatwa i szybka. To dość rozległy proces, jednak aktualizacja jest po prostu nieunikniona. Nie ma co zwlekać, zwłaszcza, że Magento 2 to naprawdę potężne narzędzie, które sprawi, że Twój sklep e-commerce dużo zyska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *